Laptops

Laptopy i rankingi – blog

All-In-One iMac 21,5 Mid-2019

All-In-One iMac 21,5 Mid-2019
All-In-One iMac 21,5 Mid-2019

Produkty z tej linii to wielozadaniowe maszyny, które w zależności od wybranej konfiguracji są nastawione na mniej lub bardziej wymagająca pracę i rozrywkę. Kupując wybranego iMaca z tej linii, użytkownik ma do wyboru różne wersje tych komputerów. Każdą można dostosować do konkretnych potrzeb. Kiedy już zdecydujemy się na wybraną konfigurację, pewnikiem po otwarciu pudełka i wyciągnięciu komputera, będzie dołączany do każdego egzemplarza zestaw bezprzewodowy bluetooth w postaci klawiatury i mysz bezklawiszowej o nazwie „magic mouse”drugiej generacji lub gładzik „trackpad”. Po uruchomieniu dowolnego komputera Apple pojawi się informacja o skonfigurowaniu i zarejestrowaniu preinstalowanego systemu operacyjnego mac OS. Komputery Apple iMac 21,5 Mid-2019 maja na pokładzie system Mojave. Poprzednie wersje z rocznika 2018 posiadały zainstalowany system High Sierra. Można go za darmo podnieść za pomocą konta Apple ID do obecnej wersji. Gdy zobaczymy trzy modele z tej rodziny stojące wyłączone obok siebie — nie będziemy w stanie powiedzieć, który to który — dopiero po ich włączeniu widać różnice.   

Dostępne podstawowe konfiguracje sprzętowe

Produkty z tej linii to wielozadaniowe maszyny, które w zależności od wybranej konfiguracji są nastawione na mniej lub bardziej wymagająca pracę i rozrywkę

Obraz z kuzniewski.pl

Model najprostszy  Apple iMac 21,5 Mid-2019 MMQA2ZE/A ma na pokładzie, w dalszym ciągu wydajny 2 rdzeniowy, 4 wątkowy procesor Intel Core I5 -7360 (www.intel.pl), 2 o taktowaniu 2,3 GHz z automatycznym turbo boost podnoszącym częstotliwość zegara do 3,6 GHz. Pamięć operacyjna to 8 GB DDR4. Dysk twardy 1 TB 5400 obrotów, ekran o rozdzielczości FHD 1080 × 1920, układ graficzny Intel Iris Graphic Plus 640. Maszyna posiada 4 złącza USB, 2x Thunderbold (USB-C), czytnik kart pamięci standardu SD, gniazdo słuchawkowe, złącze sieciowe RJ45. Ten model występuje w następujących wariantach: Pamięć masowa Fussion Drive 1 TB lub dysk SSD 256 GB.  Zamiast myszy można wybrać drugą generację gładzika „magic trackpad”. To komputer idealnie nadaje się do pracy biurowej, obróbki surowych zdjęć w formatach RAW — nawet z mocniejszych aparatów fotograficznych,  a także prostej postprodukcji video z kamer i aparatów FHD, można też zagrać w średnio zaawansowane graficznie gry.

Mocniejsze wersje komputerów z rodziny Apple iMac 21,5 Mid-2019

Model zaawansowany to komputer występujący w kilku wersjach — wyposażony w ekran 21,5 cala Retina LED IPS 4K.
Dostępne procesory: 4 rdzeniowy Intel Core i3, 3,6 GHz, sześciordzeniowy Core i5, 3.0 GHz , oraz sześciordzeniowy Intel Core i7 3,2GHz Turbo Boost 4,6GHz.
Ram do 32GB DDR4, Grafika to 2 GB układ Radeon 555X lub 4 GB Radeon 560X. Dostępne dyski twarde 1 TB 5400 obrotów, 1 TB Fussion Drive lub 1 TB SSD.
Złącza takie same jak w poprzednio opisywanym modelu + wejście na zamek/blokadę standardu Kensington.

Komputery z tej linii to wszechstronne urządzenia, od pracy biurowej począwszy poprzez zaawansowane graficznie gry, na zawodowej postprodukcji filmów 4K skończywszy.