Laptops

Laptopy i rankingi – blog

Dell Latitude 3590 czyli 15,6 cali i dwa dyski twarde

Dell Latitude 3590 czyli 15,6 cali i dwa dyski twarde
Dell Latitude 3590 czyli 15,6 cali i dwa dyski twarde

Na koniec tej serii testów, jeśli chodzi o modele z serii Latitude od firmy Dell, przygotowaliśmy recenzję jednego z niedrogich laptopów, który jednak ma bardzo poważne zalety. Mówimy tu o modelu Dell Latitude 3590, który kosztuje jedynie cztery tysiące złotych, a posiada duży ekran Full HD, a także bardzo dużą pojemność dyskową. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Zaglądamy pod maskę

Dell Latitude 3590 ma naprawdę poważny atut w kwestii dostępnej przestrzeni dyskowej

Autor zdjęcia: dell.com

Jak zwykle zaczęliśmy od sprawdzenia podstawowych parametrów, takich jak zastosowany procesor i pamięć operacyjna. Jeśli chodzi o ten pierwszy, pojawił się tutaj przedstawiciel linii Intel Core i5, model i5-7200U. Nie jest to może jednostka, która mocą obliczeniową rzuca na kolana, ale też nie to miał być główny atut tego laptopa. Prędkość maksymalna to 3.1 GHz, natomiast przy pracy na baterii mamy do dyspozycji 2.5 GHz, co sprawia, że możemy dłużej używać w ten sposób komputera. Dell Latitude 3590 posiada także 8 GB pamięci RAM, co jest już wartością jak najbardziej przyzwoitą ja na dzisiejsze czasy. Co więcej, gdyby ta ilość przestała nas zadowalać, możemy ją podwoić, instalując do 16 GB pamięci w dwóch bankach.

Full HD i dwa dyski

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, mamy tu do czynienia z ekranem o przekątnej 15.6 cala, a więc naprawdę dużym jeśli chodzi o laptopy. Dodając do tego rozdzielczość Full HD możemy już mówić o bardzo poważnej zalecie. Jednak nie tym nasze urządzenie przyciąga uwagę najbardziej. Dell Latitude 3590 ma bowiem naprawdę poważny atut w kwestii dostępnej przestrzeni dyskowej. Co jest rzadko spotykane w dzisiejszych laptopach, mamy tu aż dwa dyski. Jeden SSD o pojemności 256 GB, a drugi HDD (magnetyczny) o pojemności aż jednego terabajta. Łącznie mamy więc 1,25 TB pojemności, co powinno wystarczyć nawet osobom, które chcą na laptopie przechowywać wszystkie swoje dokumenty i programy, które wykorzystują w pracy. Ten laptop to właśnie umożliwia, natomiast dzięki bardzo szybkiemu dyskowi SSD, na którym zainstalowany domyślnie jest system operacyjny, komputer chodzi niesamowicie szybko.

Jak można się było spodziewać, Dell Latitude 3590 zrobił bardzo dobre wrażenie. Może nie jest on demonem szybkości jeśli chodzi o procesor, ale do reszty nie można mieć zastrzeżeń. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że urządzenie to możemy mieć już za 4000 złotych, to może już niejednej osobie nieźle namieszać w głowie, jeśli chodzi o wybór konkretnego laptopa. Jedyną wadą może być nieco duża waga, około 2 kilogramy.