Laptops

Laptopy i rankingi – blog

Dell Latitude 7480 – opcja dla biznesu

Dell Latitude 7480 – opcja dla biznesu
Dell Latitude 7480 – opcja dla biznesu

Laptop dla biznesmena powinien posiadać zbiór kilku istotnych cech. Przede wszystkim powinien on być lekki, by łatwo było z nim podróżować. Powinien długo trzymać na baterii, aby w czasie podróży nie wymagał zbyt częstego ładowania. Powinien także być bezpieczny, by nie ryzykować utraty danych, a w razie kradzieży nie wpadły one w niepowołane ręce. Czy takie cechy posiada Dell Latitude 7480? Zaraz się o tym przekonamy.

Szybki procesor, dużo pamięci

Laptop dla biznesmena powinien posiadać zbiór kilku istotnych cech. Przede wszystkim powinien on być lekki, by łatwo było z nim podróżować

Autor zdjęcia: dell.com

Tytułowy laptop to przede wszystkim bardzo szybka maszyna. Posiada on procesor z rodziny Intel Core i5 lub i7, dzięki czemu możemy liczyć na szybkość dochodzącą nawet do niemal 4 GHz. To już całkiem konkretny wynik. Procesory są oczywiście dwurdzeniowe, co pozwala na uruchamianie wielu aplikacji jednocześnie, bez negatywnego wpływu jednych na drugie. Dell Latitude 7480 to także bardzo dużo pamięci operacyjnej (więcej informacji tutaj: kuzniewski.pl). Ilość RAM, z jaką można zakupić ów laptop, wynosi 8 GB lub 16 GB. Jednak możliwe jest jej rozszerzenie nawet do 32 GB, co jest już wartością nieco zawrotną. Jednego można być pewnym – ten laptop bez problemu obsłuży nawet bardzo zaawansowane aplikacje bez zająknięcia.

Długi czas pracy na baterii i bezpieczeństwo

Jak każdy laptop do wykorzystania w biznesie, również tytułowy Dell posiada baterię pozwalającą na długi czas pracy. Jednak nie tylko bateria jest za to odpowiedzialna. Procesory Intel Core mogą bowiem pracować z różnymi szybkościami, możliwe jest więc ich spowolnienie dla uzyskania mniejszego poboru energii. Jeśli nie będą w tym czasie uruchamiane wymagające programy, to Dell Latitude 7480 powinien spokojnie wytrzymać cały dzień bez ładowania, a nawet dłużej. Laptop ten cechuje się również wysokim poziomem bezpieczeństwa. Posiada on dysk w technologii SSD o pojemności 256 GB lub 512 GB, więc nawet w razie poważnego urazu fizycznego nasze dane nie zostaną zniszczone. Jest wyposażony również w system bezpieczeństwa czynnego, jak czytnik linii papilarnych pozwalający na odblokowanie dostępu do komputera, więc w razie zgubienia lub kradzieży wrażliwe dane nie będą mogły zostać odczytane.

Dell Latitude 7480 posiada także ekran Full HD o przekątnej 14 cali, jest sprzedawany z systemem Windows 10 Pro, oraz trzyletnim okresem gwarancyjnym. Dzięki temu możemy być spokojni o ewentualne awarie i tym podobne zdarzenia. Natomiast wysokie parametry techniczne i możliwość rozszerzania ilości RAM sprawiają, że jest to sprzęt na lata.