Laptops

Laptopy i rankingi – blog

Klasyka i mobilność stają się wyznacznikiem jakości

Klasyka i mobilność stają się wyznacznikiem jakości
Klasyka i mobilność stają się wyznacznikiem jakości

Mimo tego, iż topowymi produktami z dziedziny technologii są te urządzenia, które oferują sobą nowe innowacje oraz oryginalne cechy, to powoli możemy zaobserwować powrót laptopów o klasycznym rysie. Jest to zauważalne zwłaszcza w kategorii notebooków biznesowych, urządzenia zaczynają się charakteryzować bardziej stonowaną barwą oraz eleganckim wyglądem przedstawiając sobą kształty nawiązujące do klasyki. Im bardziej zachowany jest w nich minimalizm, tym bardziej stają się produktem z wyższej półki. Oczywiście, aby stało się to możliwe wraz z wyglądem musi iść jakość wykonania oraz atrakcyjne wnętrze takiego urządzenia. Jedną z firm prezentujących nam taki produkt jest marka Lenovo. Aby uatrakcyjnić ofertę umieściła ona w klasycznym laptopie opcję 2  w 1 – czyli możliwość korzystania z urządzenia w formie komputera, jak i tabletu. Wydaje się, jakby producent chciał stworzyć produkt idealnie dostosowany do potrzeb rynkowych – gdzie obecnie 2 w 1 jest opcją najpopularniejszą. 

Mimo tego, iż topowymi produktami z dziedziny technologii są te urządzenia, które oferują sobą nowe innowacje oraz oryginalne cechy, to powoli możemy zaobserwować powrót laptopów o klasycznym rysie

Autor zdjęcia: psref.lenovo.com

Lenovo ThinkPad X280 jest najnowszym urządzeniem z tej rodziny (więcej o laptopie tutaj). Do jego głównych cech zaliczyć można, przede wszystkim klasyczny i minimalistyczny wygląd obudowy oraz mobilność w użytkowaniu – bowiem oprócz opcji 2 w 1 posiada on matrycę o przekątnej 12,5 cala. Sprawia to, iż laptop ten jest niezwykle wygodnym urządzeniem, zwłaszcza podczas długich podróży i nadaje się do korzystania w różnych warunkach. Poza tym, jego niska waga powoduje, iż jego przenoszenie nie sprawi nam żadnego kłopotu, a jeśli nie chcemy nosić dodatkowej torby na laptopa, bez problemu zmieści się w plecaku. Model ten dostępny jest także w wersji dotykowej – jest ona jednak droższa od wersji standardowej. Na specyfikację Lenovo ThinkPad X280 składa się:

  • ekran Full HD prezentujący sobą 12,5 cala
  • waga wynosząca 1,2 kg oraz grubość laptopa 17,3 mm
  • pamięć RAM: 16 GB
  • karta graficzna: Intel UHD Graphics 620
  • urządzenie 2w1 z dodatkową opcją wyboru ekranu dotykowego
  • klasyczny wygląd obudowy.

Bateria, która została zamontowana w tym modeli, pozwoli na całkiem długą pracę urządzenia, które dzięki małym rozmiarom pozwoli na jej dłuższe wykorzystanie. Jego zróżnicowane zastosowanie i funkcjonalność powoduje, iż jest dobrym wyborem zarówno do firmy, jak i do korzystania w domu przez całą rodzinę.