Laptops

Laptopy i rankingi – blog

Lenovo – czołowy przedstawiciel rynku nowych technologii

Lenovo – czołowy przedstawiciel rynku nowych technologii
Lenovo – czołowy przedstawiciel rynku nowych technologii

Marka Lenovo uważana jest za jedną z lepszych, jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny, laptopów dostępnych na rynku. Poza tym oferuje produkty solidne, pozbawione wad fabrycznych i działające długo i skutecznie. Oczywiście i ona nie pozbawiona jest wad i zdarzają się urządzenia nieudane, jednak działanie to jest minimalizowane a wadliwe urządzenia usuwane ze sklepów. Dlatego też, jeżeli zależy nam na solidnym, a przede wszystkim mobilnym laptopie dostosowanym do długotrwałej pracy na nim warto spojrzeć na ofertę Lenovo. Do jednych z najnowszych ultrabooków tegoż producenta należy Lenovo ThinkPad P52s.

     Marka Lenovo uważana jest za jedną z lepszych, jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny, laptopów dostępnych na rynku

Autor zdjęcia: psref.lenovo.com

Rodzina ThinkPad jest chyba najbardziej rozpoznawalną linią tej marki, a sygnowane nią coraz to nowsze modele nie zawodzą swoją jakością oraz wydajnością i cieszą się zaufaniem klientów. Pozwala to producentom na szersze pole manewru i testowanie bardziej oryginalnych i unikalnych rozwiązań, co niestety często powoduje duży wzrost ceny w stosunku do poprzednika. Jednak jak sytuacja wygląda z P52s? Jest to następca P51s i mimo tego, iż w głównej mierze przedstawia to samo, co model starszy, tyle że w ulepszonej wersji to charakteryzuje się również paroma niespodziewanymi ulepszeniami. Na jego specyfikację składają się:

  • najnowszy procesor Intel
  • wspomaganie przez maksymalnie 32 GB RAM
  • karta graficzna NVIDIA Quadro P500 (więcej)
  • waga: 1,95 kg
  • przekątna: 15,6
  • dwa akumulatory: frontowy oraz tylny.

Z racji tego, iż Lenovo ThinkPad P52s jest przedstawicielem ultrabooka, czyli urządzenia o wyższych standardach oraz rozbudowanym systemie, jego cena nie należy do najtańszych. Jednak w tym przypadku, jakość przedstawia się równoległe do kosztów – laptop jest wykonany precyzyjnie, obudowa przykuwa wzrok oryginalnym i ekskluzywnym wykonaniem, a korzystanie z klawiatury jest komfortowe i wydajne. Pozwala to na długie godziny pracy na urządzeniu bez uczucia zmęczenia czy niedopasowania klawiszy do naszych palców. Poza tym, widoczną zaletą jest również posiadanie przez ten model dwóch akumulatorów, co zapewnić nam może bardziej wydajną i mobilną pracę, zwłaszcza jeśli jesteśmy w podróży i nie mamy dostępu do źródła prądu.