Laptops

Laptopy i rankingi – blog

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 – sprzęt dla wymagajacych

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 – sprzęt dla wymagajacych
Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5 – sprzęt dla wymagajacych

Kupując laptopa powyżej określonej kwoty, konsument ma prawo wymagać od producenta sprzętu kompletnego. Co należy rozumieć pod tym względem? Przede wszystkim powinien być to faktycznie komputer przenośny. Nie powinien więc sprawiać jakichkolwiek kłopotów z transportem. Musi on być lekki oraz cienki. Co do wielkości, istnieją różne preferencje, podyktowane przede wszystkim tym jaki kto chce mieć ekran. Jeżeli więc ktoś postawi na ekran 15 calowy, owszem- będzie on mniej łatwy w transporcie, jednak z zachowaniem lekkości i cienkości ciągle będzie można go uznać za komputer przenośny. Z drugiej strony oczywiście należy od niego wymagać tego, by miał duże możliwości techniczne. Dobry komputer to przecież taki, na którym można wykonywać jak najwięcej operacji, które nie przysporzą komputerowi żadnych problemów z ich wykonywaniem.

Jaki komputer?

Kupując laptopa powyżej określonej kwoty, konsument ma prawo wymagać od producenta sprzętu kompletnego

Autor zdjęcia: lenovo.com

Jednym z lepszych wyborów, jeżeli chodzi o sprzęt opisany wyżej, jest laptop Lenovo ThinkPad X1 Carbon 5. Za komputer trzeba będzie zapłacić więcej, niż płaci się standardowo w obrębie marki Lenovo, lecz dostaje się także więcej. Na pierwszy rzut oka zresztą widać, że jest to sprzęt co najmniej dobry. O jego jakości świadczy przepiękny design, który kojarzy się z modelami z wyższej półki cenowej. Laptop posiada przekątną ekranu 14 cali, co jest w zasadzie dobrym kompromisem pomiędzy przejrzystością ekranu, a niewielkim rozmiarem.

Komputer zaopatrzony jest w procesor Intel Core i5 6 generacji o mocy 3,0 Ghz. Jest to procesor odpowiedni do takiego sprzętu. Karta graficzna Intel Graphics 520 także wydaje się dobrym rozwiązaniem. Jeżeli chodzi o pamięć RAM, producent zaopatrzył komputer w wielkość 8GB. Komputer posiada także dysk SSD, co jest powszechnie dzisiaj wykorzystywanym rozwiązaniem, podwyższającym jego możliwości w kwestii pojemności.