Laptops

Laptopy i rankingi – blog

Mały Dell

Mały Dell
Mały Dell

Firma Dell kojarzy się z najlepszym sprzętem. W świetle zalewania świata chińską konkurencją, można by pomyśleć, że światowe marki spuszczą z tonu i zaczną konkurować z nimi ceną. Może i tak jest, ale laptop Dell Latitude 3500 postawił sobie za cel wydajną pracę. Składa się z najlepszych podzespołów i zasługuje na to, żeby mówić o nim „komputer biznesowy”.

S jak system operacyjny

Firma Dell kojarzy się z najlepszym sprzętemKomputery, które wsławiły się najbardziej wydajną pracą korzystały najpierw z Windows XP, a później z Windows 7. Dell Latitude 3500 pracuje pod kontrolą Windows 10 Pro. Pro przy oznaczeniu systemu operacyjnego oznacza system do zastosowań profesjonalnych. Już samo to mówi nam, że mamy do czynienia z komputerem, który raczej zostanie zakupiony do firmy, niż dla małoletniego gracza (chociaż nie jest to wykluczone).

Ł jak łączność

Latitude 3500 jest wyposażony w masę złączy, które pozwalają na podłączenie do niego ogromnej ilości różnorodnego sprzętu, nowej generacji jak i z poprzedniej epoki. Świadczy o tym wyposażenie tego komputera w złącze VGA, które już dawno zastąpione zostało przez większość producentów przez złącze HDMI. Marketingowcy firmy Dell zapewne doszli do wniosku, że laptop biznesowy będzie często pracował rzutnikiem (czy raczej projektorem), a większość sal konferencyjnych w jakich przyszło mi pracować wyposażona była w projektory ze złączem VGA. Widocznie wymiana projektora zbyt często nie jest głównym problemem firm. Oczywiście złącze HDMI również jest dostępne na pokładzie. 

Dzięki zastosowaniu tak ogólnodostępnego systemu operacyjnego mamy dostęp do wszelkich możliwych aplikacji do połączeń, a w szczególności tych, które są dostarczone przez Microsoft. Mamy więc pewność, że programy te będą chodzić płynnie, a praca na nich będzie niezawodna.

S jak specyfikacja

Warto przejrzeć w tym miejscu specyfikację techniczną. Na omawiany sprzęt składa się:

  • procesor Intel Core ósmej generacji (4 rdzenie, model i3, i5 lub i7),
  • karta graficzna Intel HD (korzysta z zasobów RAM komputera),
  • pamięć RAM DDR4 (4GB, 8GB lub 16GB),

Dzięki powyższej specyfikacji oraz baterii o wysokiej pojemność komputer bez zasilania może pracować cały dzień. 

D jak design

Komputer Dell Latitude 3500 15,6″ jest mały i poręczny. Mimo zastosowania wyświetlacza standardowych rozmiarów jest idealny do pracy w podróży jak i w biurze. Ponad to, obraz wyświetlany jest w wysokiej rozdzielczości Full HD.

Oprócz wspomnianej specyfikacji, designu i systemu operacyjnego, zakup tego komputera odróżnia się wsparciem technicznym. Firma Dell zawsze wyróżnia się wysokim wsparciem użytkownika i w przeciwieństwie do sprzętu pochodzącego z Chin mamy pewność w zakresie obsługi po sprzedażowej użytkownika.

 

Obraz z dell.com